Modern Raf Sisteminde Neler Değişti? A description of the entire page

begendik_1

Perakende müşteriyle doğrudan iletişim kuran çağın sektörüdür. Gerek marketler, depolar; gerekse mağazalar gelişen dünyaya ayak uydurabilmek için iç dizaynlarında kullanışlılık olduğu kadar görsele de dikkat etmek zorundalar.

Kullanışlılık ve görseli belirleyecek en önemli nokta da mağaza içi sistemlerin hangi tür mağazada kullanılacak olmasına karar verilmesidir. Hipermarket, cash&carry, butik mağazalar ve benzeri gibi.

YALNIZCA DAYANIKLILIK YETMİYOR

Eskiden marketler, market rafı alırken beklide yalnızca dayanıklılığa bakıyorlardı. Şimdi ise dayanıklılık dışında; görsele, kullanışlılığa, renklere, albeniye de önem veriliyor.

BUTİK MAĞAZALARDA ARTAN SEÇENEKLER

Butik mağazalar için düşündüğümüzde; cam raf sistemi, ahşap raf sistemi, orta standlar, akrobatlar gibi geniş ürün gamları; mağazaların özgün tarzlarını oluşturmaları için fırsat sunuyor. Çünkü artık biliniyor ki bir ürünün kalitesi kadar o ürün için, satın alma isteği oluşturmak amacıyla ambalajdan sunuma, ürünlerin sergileneceği raf sistemlerinin görselliğine kadar pek çok konu önem arz ediyor.

GÖRSEL MAĞAZACILIK DÖNEMİ

Ürünün mağaza içinde doğru yerleşimi üzerine; görsel ürün yönetimi, görsel mağazacılık gibi günümüz anlayışları aslında kullanılan raf sisteminin de ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi değil midir?

Marketler, mağazalar ürünlerini en şık şekilde müşterilerine sunmak isterken, depolar da ürünlerini en kullanışlı şekilde depolayabilmenin peşinde. Tam da bu noktada teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmış depo raf sistemleri müşterileriyle doğru kanallarda buluşmayı bekliyor.

Ayben Huzur

About Ayben Huzur:

Adı soyadı :Ayben Huzur
Görevi :Müşteri İlişkileri Uzmanı – Customer Relations Specialist
Son mezun olduğu okul ve bölümü: Adnan Menderes Üniversitesi - İşletme
İş telefonu : 0 224 280 00 00
E-mail : aybenhuzur@ucge.com
Facebook profil : N/A
Twitter profil : N/A

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica